Žiju, jen nestíhám...

Moji milí čtenáři, kamarádi, příznivci, vím, že za poslední dva měsíce tu nepřibyla ani čárka. Jednak trošku nestíhám, jednak mi chyběla inspirace. Nevím, jak to máte vy, ale já si v zimních měsících připadám tak trochu jako medvěd - energie žádná, nejradši bych ty krátké šedé dny prospala a vzbudila se až na jaře. A následující tři důvody k tomu způsobily to, že blog ležel ladem:

1. Mimiňák (stále nespící - to by bylo na novou, a rozhodně ne pozitivní, kapitolu) se začal pohybovat rychlostí blesku a je ho všude plno. Z malého ležícího miminka se stal drak, který všude vleze, o všechno se staví na nožičky a následně padá jak slíva (v lepším případě na sedinku, v horším po zádech na hlavu). Největší zábavou je rabovat ve skříňkách a šuplíkách. Když vyloví korkové prostírání, které může vesele roztrhat, ochutnat a lehce se jím přidusit, je v sedmém nebi. Nastalo období, kdy zkrátka intenzivně objevuje svět a mým jediným úkolem je zařídit, aby to objevování přežil ve zdraví.

2. Přibližně od prckovo dvou měsíců se věnuji práci pro pár stálých klientů. Času je (viz předchozí bod) čím dál méně, uzávěrky (ač každý týden ve stejný den) se přibližují snad stále rychleji. Mnoho pracovních povinností jsem díky synovo mizernému spánku byla nucena zrušit, ale přispívání do dvou magazínů se snažím zatím nějak zvládat.

3. Už nějakou chvilku mi v šufleti ležel sešit s rozepsanou knihou. Začala jsem ji psát někdy před dvěma lety a kdy jindy jí dokončit, když ne na "dovolené"? Protože bych příběh ráda dopsala během téhle mateřské, byl nejvyšší čas s tím začít něco dělat. Ony ty další dva roky utečou jak voda.

Nemám toho tedy zrovna málo. Naštěstí tu už máme krásné dlouhé dny, kdy sluníčko svítí, vzduch voní a příroda kolem zase začíná lákat na dlouhé procházky. Ty jsou pro mě balzámem na duši a neuvěřitelně mě nabíjí. S prckem v kočárku nebo šátku mě můžete potkat mezi poli, u rybníků nebo v lese, kde čerpám síly, a kde múza často přichází sama. Tak mi promiňte dosavadní nečinnost. Slibuji, že brzy se tu novinky objeví. Užijte si poslední večer astronomické zimy a nezapomeňte zítra sledovat zatmění Slunce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Používá technologii služby Blogger.