Bude nás pět aneb začíná se psát historie naší smečky (10/2013)

Já a těhotná? Teď? Ani si nevybavuji, kdy a jak k tomu v tomhle blázinci, který celý měsíc probíhal, mohlo vůbec dojít. No, však ono se říká, když na to přestaneš myslet, tak se najednou zadaří. A teď tu sedím, koukám na ty dvě růžový čárky na testu a nevěřím svým očím. 

Ok, zpoždění jen pár dnů, to už tady jednou bylo a pak jsem po 14 dnech od dr. odcházela s verdiktem "missed abortion", takže klid, vyčkávám a uvidíme za týden dva. Po 7 dnech čárky silnější, investice do digitálního testu taky měla pozitivní výsledek a tak zvedám telefon a vytáčím číslo své doktorky. Objednává mi na 8tt, tak snad to dalších 14 dnů vydržím. Doma o svém možném stavu mlčím.

,,My jsme se viděly nedávno", vítá mě moje lékařka. Ano, před necelým měsícem na běžné prohlídce, kdy jsem jí říkala, že ačkoli se už nějakou chvíli nedaří, ted to nechci řešit, chci vypnout, soustředit se na sebe, na své koníčky a práci a uvidíme. A tak jsem taky udělala. Utratila jsem několik tisíc za pokračovací kurzy pole dance a pravidelný výcvik v ježdění na koni........a otěhotněla dle zpětných propočtů týden po návštěvě u ní.

Uvelebím se na onom známém lehátku a s tepem okolo 150 čekám na verdikt. Stále mám v paměti tu smutnou zprávu, kterou mi na stejném místě sdělovala před rokem. I proto dosud muž nic neví. ,,Tak tady ho máme, pěkně v děloze a tady se můžete podívat, jak mu buší srdíčko". Nejhezčí slova a mě nějak nedochází. To až venku, když koukám na svojí první fotku z ultrazvuku. Euforie z té rozmazané šmouhy na papíru přichází, ale chci být realista, stát se může cokoli. Tenhle přístup mě (díky bohu snad) drží doteď, a to mám pár týdnů do porodu.

Doma svému drahému oznamuji, že bohužel 14 denní putování v březnu a dubnu po Irsku budeme muset zrušit. Ale že nemusí mít obavy, protože na rozdíl ode mě bude moct odjet sám :D Nechápe, dostane před oči obrázek z ultrazvuku a pak mi pomalu vynadá, že skoro dva měsíce mlčím. Shodneme se na společném mlčením co nejdelším a tak se rodiny radostnou novinu dozvídají až po ukončeném 1. trimestru, jedna dokonce až po screeningu ve 12. týdnu. Většina přátel (a to i těch velmi blízkých) se informaci dozvídá až někdy ve 4.-5.měsíci. Snad už naše tajemství odpustili :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Používá technologii služby Blogger.